تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

E-Citizen

  شهروند الکترونیک (E-Citizen)

   

  در جامعه امروز افراد صرف نظر از موقعیت و تحصیلات، سن و توانایی نیاز به استفاده از اینترنت و خدمات الکترونیکی دارند، چرا که جامعه ما به سمت الکترونیکی شدن فعالیتها قدم بر می دارد. لذا ضروری است که افراد با رشد فرهنگ زندگی الکترونیکی همگام شده و در مسیر تحقق دولت الکترونیک مسئولین را یاری نمایند.

   

  با شهروند الکترونیکی می توانید از کاربردی ترین و به روزترین شیوه های به کارگیری اینترنت آشنا شوید. با گذراندن 50 ساعت آموزشی و موفقیت در آزمون می توانید مدرک بین المللی E-Citizen را اخذ نمایید.

   

  E-Citizen به طور ویژه ای برای ارائه خدمات به آنهایی طراحی شده است که دارای دانش و اطلاعات اندکی از کامپیوتر و اینترنت هستند. این افراد می توانند گروه های زیر باشند که البته فقط محدود به این گروه ها نمی شوند:

  -        - شهروندان سالمند

  -        - شاغلین در بخش خدمات عمومی

  -        - افراد آماده به کار و افرادی که مدت زیادی بیکار بوده اند

  -        - افرادی که خارج از منزل کار نمی کنند و خانم های خانه دار

  -        - متخصصین مشاغلی که استفاده کمی از اینترنت دارند

  -        - مشاغل غیر اداری و آزاد

  -        - کارگران ساده و مهاجرین

   

  برنامه E-Citizen با سه بلوک به شرح زیر تقسیم می شود:

   

  بلوک 1 مهارتهای پایه: مهارتهای پایه به داوطلب اطلاعات و مهارتهای لازم جهت استفاده از کامپیوتر و اینترنت را می دهد: کامپیوتر- برنامه های ساده- مبانی پست الکترونیک- فایل و پوشه ها- مبانی اینترنت.

   

   بلوک 2 جستجوی اطلاعات: آشنایی داوطلب را از ماهیت و وسعت اطلاعات موجود روی اینترنت در زمینه های خبری، دولت، مشتری، مسافرت، تعلیم و آموزش، اشتغال، پزشکی شامل می شود: جستجو- دامنه وسیعی از منابع اینترنتی. اقدامات امنیتی- مشکلات و خطرات. قابل اعتماد بودن اطلاعات.

   

  بلوک 3 مشارکت الکترونیکی: براساس مهارتهای کامپیوتر و جستجو که در بخش های پیش کسب شد. این بلوک مجموعه مهارتهای لازم را برای تبدیل شدن داوطلب به یک شهروند الکترونیک را تکمیل می کند که بخش های زیر را پوشش می دهد: خدمات آنلاین- برنامه های کاربردی.

   

  برنامه E-Citizen تا حدودی توسط مربی آموزش داده می شود اما همچنین می تواند به طور مستقل مطالعه شود. راهنما که شامل کارهایی است که طراحی شده اند تا به داوطلبان امکان دهد تا بیشتر با فرهنگ اینترنت آشنا شود و به داوطلب تجربه عملی استفاده از برخی فرصتهای اینترنت را ارائه می کند. دوره بسته به توانایی داوطلب حدود 50 ساعت آموزش نیاز دارد.


  این مطلب تا کنون 45 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : اینترنت ,        ,citizen ,داوطلب ,اطلاعات ,مهارتهای ,مهارتهای لازم ,مهارتهای پایه ,اینترنت آشنا ,شهروند الکترونیک ,
  E-Citizen

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر